adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
20 listopada 2019
kategoria:
Aktualności
Barbórka na Saturnie

Czwartego grudnia dziękujemy górnikom za ich całoroczny trud, ciężką pracę i nieustanne poświęcenie. Obchodzone w dniu świętej Barbary Święto Górników stanowi zatem doskonałą okazję do wyrażenia najwyższego szacunku ludziom, dla których górnictwo było nie tylko zawodem, ale i sposobem na życie.

W Czeladzi, mieście przez ponad 100 lat związanym z górnictwem, obchody Barbórki stanowią nieodłączny element tożsamości górniczej gwarantując pamięć o osobach tworzących strukturę naszego miasta.

Barbórka na Saturnie na stałe wpisała się w kalendarz muzealnych wydarzeń. We wnętrzach wilii niegdyś zamieszkiwanej przez dyrektora kopalni „Saturn” 4 grudnia po godz. 17.00 będziemy wspominać górniczą historię miasta i jej mieszkańców. Okolicznościowemu spotkaniu towarzyszyć będzie uroczyste otwarcie najnowszej ekspozycji „Światełko w tunelu” w sposób nieco metaforyczny przedstawi trud pracy górnika i wszelkie niepokoje związane z niepewnym losem pracownika kopalni codziennie udającego się pod ziemię, by tam w świetle górniczej lampy wydobywać węgiel.

Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry