adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
25 2020
kategoria:
Aktualności
Dzień Podziemnego Państwa Polskiego
Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

Kwiaty i znicze pojawiły się pod pomnikiem poświęconym pamięci członków Związku Orła Białego, którzy zginęli podczas okupacji hitlerowskiej. W tym miejscu odbyły się w piątek, 25 września, miejskie obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego i rocznicy powołania do życia formacji Szarych Szeregów.

Uroczystość uświetniły swoją obecnością: władze miasta reprezentowane przez zastępcę burmistrza ds. społecznych Beatę Zawiłę, prezes czeladzkiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Wieźniów Politycznych Barbara Kruczkowska, przedstawiciele Harcerskiego Kręgu Seniorów, Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi z przewodniczącą Ewą Ambroży na czele. Nie zabrakło również dyrektor Muzuem Saturn Iwony Szaleniec oraz Bożeny Podgórskiej, kierującej Miejską Biblioteką Publiczną.
Piękną, patriotyczną postawę zaprezentowali ucznowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi, nie tylko uczestnicząc w ceremonii, ale także zaciągając wartę honorową po pomnikiem.
Historię powstania Polskiego Państwa podziemnego i organizacji Szarych Szeregów przybliżył zgromadzonym Janusz Brejt, odwołując się także do historii działalności Związku Orła Białego na terenie Czeladzi.
Asystowały poczty sztandarowe Miasta Czeladź, Harcerskiego Kręgu Seniorów oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry