adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
30 2020
kategoria:
Aktualności
Inżynierowie przyszłości z SP 2
Inżynierowie przyszłości z SP 2

W listopadzie dziesięciu uczniów z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi zdecydowało się na założenie Koła Naukowego, które weźmie udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym “Być jak Ignacy”, organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i będzie ubiegać się o tytuł Naukowej Szkoły Roku dla SP2.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz  postaci wybitnych polskich naukowców, badaczy i wynalazców. Przykładem jest postać patrona programu, Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego w Polsce i na świecie.

W listopadzie dobiega końca pierwszy z czterech etapów projektu. Inżynierowie Przyszłości zapoznali się z odnawialnymi i nieodnawialnymi źródłami energii. Poznali też takie, które mogą zasilać nasz świat w przyszłości. Niektórzy zbudowali modele elektrowni wiatrowych a inni symboliczne wiatraki, by promować wiatr i inne odnawialne źródła energii. W grudniu rozpoczyna się kolejny drugi etap projektu dotyczący oszczędzania wody.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry