adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
14 września 2021
kategoria:
Aktualności
 
Kamienica Konarzewskich

Zapraszamy serdecznie na otwarcie Kamienicy Konarzewskich przy ulicy Rynek 22 w Czeladzi. Każdy, na własne oczy, będzie mógł ocenić efekty gruntownej przebudowy. Przygotowaliśmy moc atrakcji.

W najbliższą niedzielę, 19 września, zapraszamy na otwarcie Kamienicy Konarzewskich. Tego dnia od godz. 15.00 każdy będzie mógł zobaczyć, jak po remoncie wygląda najsłynniejsza niegdyś kamienica w naszym mieście.

Specjalnie z tej okazji przewidzieliśmy moc atrakcji! Dla najmłodszych przygotowaliśmy animacje i konkursy, a o godz. 18.00 pojawi się projekt „Czeladź Śpiewa”, który zaprezentuje swój program artystyczny. Po koncercie zapraszamy na wyjątkowy spektakl audiowizualny o przemianach w naszym mieście.

Kamienica Konarzewskich w Czeladzi

Kamienica Konarzewskich mieści się przy ulicy Rynek 22 w Czeladzi. Budynek należał kiedyś do znanej w mieście rodziny Konarzewskich, która podejmowała wielu ważnych gości. Regularnie odbywały się tu m.in. wieczorki brydżowe.

W 1992 roku zmarła córka właścicieli kamienicy - Stanisława Konarzewska. Posiadłość trafiła w ręce jej kuzynki, a w 2007 roku sprzedana miastu. Niestety przez wiele lat budynek niszczał i szpecił wizerunek Starego Miasta.

Temat gruntownego remontu wrócił kilka lat temu. Miasto otrzymało ponad 3 mln zł na rozbudowę i modernizację kamienicy. W budynku utworzone zostało Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej, które będzie prowadziło działalność edukacyjną, doradczą i artystyczną.

Zakres prac był ogromny. Obejmował roboty rozbiórkowe budynków gospodarczych, roboty adaptacyjne, rozbudowę istniejącego budynku o nową część, zaadaptowaną na pomieszczenia CUSiAL, połączenie przewiązką części pierwotnej i rozbudowywanej, utworzenie placyku wewnętrznego z powierzchnią biologicznie czynną, wykonanie dwóch pochylni dla osób niepełnosprawnych, doprowadzenie nowych przyłączy oraz zakup wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania centrum.

W Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej będą realizowane zadania, służące aktywizacji i reintegracji zawodowej poprzez doradztwo zawodowe, opiekę trenera pracy i pośrednictwo pracy. Promowanie równości szans i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, realizowane będzie miedzy innymi w formie warsztatów aktywizacji społecznej, arteterapii i autorefleksji. Organizowane tu też będą rozmaite zajęcia artystyczne. Powstało tu również centrum informacji miejskiej.

Miasto pozyskało na przebudowę kamienicy dofinansowanie w kwocie ponad 3 mln zł, a dodatkowe 900 tys. zł na prowadzenie działalności społecznej w tym obiekcie. Remont o wartości 5,7 mln zł wykonało konsorcjum firm z Siemianowic Śląskich, które należą do Grupy Efekt.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry