adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
25 2020
kategoria:
Aktualności
Uwaga: Deratyzacja!
Uwaga: Deratyzacja!

Burmistrz Miasta Czeladź informuje wszystkich mieszkańców, firmy, instytucje, zakłady pracy o obowiązku przeprowadzania powszechnej akcji odszczurzania na terenie miasta.

Obszary podlegające obowiązkowej deratyzacji oraz terminy jej przeprowadzania określa Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie Czeladź.

Przypominamy, że jesienna akcja deratyzacji odbywa się w terminie: od 1 października do 15 października br.

Akcja deratyzacji polega na jednorazowym i jednolitym wyłożeniu trutki w budynkach mieszkalnych, produkcyjnych, magazynach, w placówkach służby zdrowia, oświaty, handlowych, gastronomicznych, gospodarstwach rolnych, sieciach kanalizacyjnych, ciepłowniczych, teletechnicznych i wszystkich innych miejscach, gdzie możliwe jest przebywanie gryzoni.

Właściciele nieruchomości przed przystąpieniem do akcji zobowiązani są do oczyszczania posesji i innych wyżej wymienionych miejsc z wszelkich odpadów pokonsumpcyjnych oraz zaopatrzenia się w odpowiednią ilość trutki.

W czasie wykonywania czynności związanych z deratyzacją należy ściśle przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji poszczególnych trutek. Dzieci należy pouczyć o niebezpieczeństwie zatrucia i nie pozostawiać bez opieki. W miejscach, gdzie wyłożono trutkę, należy umieścić wyraźne ostrzeżenie: „UWAGA TRUCIZNA”.

Po 15 października br. należy usunąć pozostałą trutkę i oczyścić administrowane nieruchomości.

Źródło: Referat Rozwoju Miasta

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry