adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
13 października 2021
kategoria:
Aktualności
Czeladzkie Spotkania Plenerowe
Czeladzkie Spotkania Plenerowe

12 października w Kamienicy Konarzewskich odbył się wernisaż X Czeladzkich Spotkań Plenerowych Osób Niepełnosprawnych.

We wtorek mieszkańcy Czeladzi mogli podziwiać prace podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „FAMILIA”, które od 2011 roku we współpracy z Urzędem Miasta organizuje Czeladzkie Spotkania Plenerowe Osób Niepełnosprawnych.

- W projekcie uczestniczą młodzi ludzie z sześciu ośrodków pomocowych z Czeladzi, Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Co roku pokazujemy inny kawałek Czeladzi. Tym razem postanowiliśmy uwiecznić nasz rynek i jego okolice – wyjaśnia Anna Krusiec, prezes stowarzyszenia.

W tym roku odbyła się jubileuszowa wystawa. Była to więc idealna okazja do podziękowań. - Jest to nasz jubileuszowy wernisaż i chcieliśmy serdecznie podziękować ośrodkom, osobom o dobrym sercu oraz Urzędowi Miasta, które przez te wszystkie lata nas wspierają i pomagają – mówiła Anna Krusiec.

Ośrodki współpracujące w tym projekcie zostały uhonorowane sprzętem sportowym ufundowanym przez Urząd Miasta Czeladź. Upominki dla ŚDP „Ostoja”, Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, WTZ w Będzinie, a także WTZ „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej i ŚDP „Na Grota” w Sosnowcu wręczyła zastępczyni burmistrza ds. społecznych Beata Zawiła.

- Bardzo lubię do was przychodzić. Jesteście wspaniałymi ludźmi, od których bije serdeczność i dobroć. Dziękuję za tę atmosferę - powiedziała Beata Zawiła.

Wernisaż uświetnił występ Katarzyny Adamczyk-Drożyńskiej ze Sławkowa.

Wernisaż X Czeladzkich Spotkań Plenerowych Osób Niepełnosprawnych

13 października 2021 20 zdjęć
  • 1
  • 2
  • 3

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry