adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Gospodarka Projekty dofinansowane ze środków GZM

Więcej pieniędzy na czeladzkie inwestycje


W kwietniu 2020 roku Gmina Czeladź zawarła trzy umowy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, które pozwoliły dofinansować inwestycje miejskie. Środki pochodzą z dwóch programów – Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) oraz Funduszu Solidarności.


Mając na uwadze skalę i wartość inwestycji w punkty przesiadkowe i towarzyszącą im infrastrukturę dróg rowerowych, na ten cel zostały przeznaczone środki z obydwu programów, podczas gdy za pozostałą dostępną Gminie Czeladź pulę środków z PONE dofinansowane zostały prace związane z termomodernizacją 4 budynków przy ulicy Sportowej oraz zmianą sposobu ogrzewania.

Zgodnie z zasadami udzielanego przez GZM wsparcia wszystkie projekty inwestycyjne musiały zostać zrealizowane do końca 2020 roku. W sumie w ramach trzech umów Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości do 2 148 984 zł, które posłużyło do wykonania:

  • termomodernizacji budynków przy ulicy Sportowej 12,13,20 i 24 oraz przebudowy wewnętrznej instalacji gazu wraz z instalacją centralnego ogrzewania w 9-ciu lokalach mieszkalnych w budynkach przy ul. Sportowej 12,13 i 20.

 

 Budynek przy ul. Sportowej

 

  • prac związanych z budową węzłów przesiadkowych w tym ścieżek rowerowych przy ulicy Wojkowickiej, 1-go Maja i Katowickiej oraz ciągów pieszo-rowerowych przy ul. Francuskiej i ul. Staszica, a także parkingu przy ul. Francuskiej.
 Ścieżka rowerowa przy ul. Katowickiej

 

 

 Parking przy ul. Francuskiej

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry