adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.

Trwają prace nad opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji dla Czeladzi

21 października w Galerii Elektrownia odbyło się I spotkanie warsztatowe w związku z przystąpieniem Miasta do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji.

zdjęcie z warsztatów



Uczestnikami warsztatów byli przedstawiciele samorządu, instytucji publicznych, służb bezpieczeństwa, środowiska gospodarczego, organizacji pozarządowych oraz zaproszeni przedstawiciele organizacji miejskich zainteresowani debatą na temat rewitalizacji miasta.
W trakcie warsztatów prowadzonych przez Centrum Doradztwa Strategicznego, uczestnicy zastanawiali się nad specyfiką proponowanych obszarów rewitalizacji oraz określeniem kierunków ich odnowy, a także opracowywali analizę zasobów tych obszarów.

Kolejne warsztaty odbędą się w listopadzie, na których uczestnicy będą dzielić się swoimi pomysłami na zadania do realizacji i projekty rewitalizacyjne.

Z kolei w dniu 9 listopada odbędzie się wizja lokalna, służąca analizie stanu miasta pod względem urbanistycznym i architektonicznym. Wezmą w niej udział specjaliści w tej dziedzinie. Będzie ona dopełnieniem diagnozy społeczno-gospodarczo-przestrzennej.

Zgodnie z założeniami metodycznymi rewitalizacji, a także wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Gminny Program Rewitalizacji Miasta Czeladź realizowany jest metodą partycypacji społecznej.

zdjęcie z warsztatów


Stąd prace nad dokumentem rozpoczęły się od rozpoznania potrzeb i problemów, jakie występują w mieście. W dniach 21.09.2015 oraz 16.10.2015 przeprowadzono 100 wywiadów ankietowych (PAPI) na ulicach miasta, w których wzięli udział jego mieszkańcy.
Ostatnim elementem partycypacji społecznej będzie przeprowadzenie otwartych konsultacji społecznych dla mieszkańców, na których będzie można poznać szczegóły opracowywanego dokumentu, a także zgłosić własne inicjatywy które chcemy zrealizować na obszarach rewitalizacyjnych.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry