adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czeladzi powstał w 2009 roku.

Projekt ten był efektem porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Miastem Czeladź i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Przez pierwsze dwa lata przedsięwzięcie realizował Ośrodek Integracyjny „Senior”, jednak w październiku 2011 roku Władze Miasta Czeladź zdecydowały się przekazać organizację i koordynację Uniwersytetu Trzeciego Wieku Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Nogajowej. Projekt skierowany jest do grupy wiekowej 50+, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Przez kilka miesięcy 2014 roku Uniwersytetem Trzeciego Wieku objęty był patronatem Wyższej Szkoły Humanitas z Sosnowca. W tym samym roku został połączony z Uniwersytetem Powszechnym i do chwili obecnej działa w jego ramach.

Misją UTW jest przede wszystkim edukacja, możliwość rozwoju zainteresowań, inspiracja do podejmowanie nowych wyzwań, aktywizacja społeczna oraz propagowanie zdrowego trybu życia wśród osób starszych, a jego oferta jest systematycznie poszerzana. Stałym elementem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku są wykłady, których większość odbywa się w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Na przestrzeni lat część prelekcji odbywała się także w MOSiRze, Kolegium Pracowników Służb Społecznych, Szkole Podstawowej nr 7, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Saturn. Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Seniorzy mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w lektoratach, zajęciach gimnastycznych oraz kursach przybliżających podstawy obsługi komputera. Ponadto pojawiają się propozycje uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach. Dzięki działaniom Samorządu organizowane są bale oraz od niedawna można wziąć udział w zajęciach pilates i aqua aerobiku. Dodatkowo dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej słuchacze czeladzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju wycieczkach (w tym zagranicznych) oraz wyjściach do teatru czy opery, a wszystko to w atrakcyjnych cenach. To między innymi dzięki działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku nastąpiła integracja lokalnego środowiska seniorów, efektem czego było m.in. powołanie Miejskiej Rady Seniorów.

Kontakt:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27

41-250 Czeladź

tel. 32 265 10 02

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry